باورهای غلط درباره ازدواج

باورهای غلط درباره ازدواج

چه زندگی‌های خوبی که سر این مشکلات از هم پاشیده شده و از بین رفتند. باید به باورهایی که به غلط در ذهن مردم ریشه دوانده‌اند پایان داد و آن‌ها را ریشه‌کن کرد! در این مقاله به پررنگ ترین باورهای غلط درباره ازدواج پرداخته‌ایم.

اعتقاد به اینکه من فقط می‌توانم عاشق یک نفر باشم

فقط عاشق یک نفر می توانم باشم

شخصی که دارای این عقیده است گمان می‌کند که تنها یک نفر در دنیا برای ازدواج با او مناسب است یا در دنیا همزاد یا نیمه دومی دارد که با او همه چیز به تکامل می‌رسد یا اعتقاد به این تفکر تا زمانی که فردی کامل برای زندگی پیدا نکنم نباید ازدواج کنم. کسی که این عقیده را داشته باشد برای ازدواج دچار مشکل می‌شود چون هیچکس کامل نیست. چنین شخصیتی موقعیت‌های بسیاری را به خاطر این باورهایش از دست داده و در اغلب اوقات به آن که انتظارش را دارد نمی‌رسد.

 

ازدواج هرچند ناموفق از مجردی بهتر است

ازدواج ناموفق از مجردی بهتر است: از باورهای غلط درباره ازدواج

یک کاغذ صاف را مچاله کنید، حالا تا جایی که می‌توانید آن را صاف کنید، آیا به حالت اول برگشت؟ مسلما خیر. تاثیرات منفی یک ازدواج ناموفق معمولا خیلی سخت و جبران‌ناپذیر است. اگر شرایط ازدواج را ندارید، ازدواج نکنید! با فکر درباره شرایط‌تان هم خود هم کسی که قرار بود بدبخت شود را نجات دهید. این باور غلط درباره ازدواج را از سرتان بیرون کنید تا وقتی به گذشته نگاه کردید زیاد افسوس نخورید.

 

از باورهای غلط درباره ازدواج این است که همیشه او باید پیش‌قدم شود

حواس‌تان باشد ازدواج یک رابطه دو طرفه است، نباید همیشه یکی کوتاه بیایید یا همیشه یکی پیش‌قدم شود. در رابطه با ابراز علاقه منصف باشید و وقتی هر دو همراهی می‌کنید به پایداری ازدواج‌تان کمک کرده‌اید. این باور غلط درباره ازدواج را برای نجات زندگی‌تان هم که شده فراموش کنید.

 

وسواس در پیدا کردن همسر

از باورهای غلط درباره ازدواج : وسواس در پیدا کردن همسر

این اعتقاد با این تفکر شکل می‌گیرد که من هرچه بیشتر برای یافتن همسر مناسب وقت بگذارم و تلاش کنم، با هرکسی که برای ازدواج انتخاب کنم خوشبخت خواهم شد، که این تفکر در فرد باعث نوعی وسواس در انتخابش می‌شود و ناخودآگاه همسر آینده‌اش را مقایسه می‌کند. برای رسیدن به رستگاری با این باور غلط درباره ازدواج خداحافظی کنید.

 

همسرمان باید نیازمان را حدس بزند

فرد متضاد و مکمل مناسب است: از باورهای غلط درباره ازدواج

زوج‌های موفق هرچند که یکدیگر را بشناسند اما غیب‌گو نیستند. آنها به درک متقابلی رسیده‌اند اما می‌دانند هر کس فکر خاص خودش را دارد. این که انتظار داشته باشید همه نیازهای یکدیگر را حدس بزنند، از باور های غلط درباره ازدواج است.

 

عشق کافی است، از باورهای غلط درباره ازدواج

فرد دارای این عقیده می‌گوید که همین که عاشقش هستم همه چیزش را با جان و دل تحمل می‌کنم اما به مرور که شعله عشق‌تان سرد شد خواهید دید که تحمل بعضی چیزها واقعا دشوار است. پس بدانید که عشق لازم هست، اما هرگز کافی نیست.

 

فرد متضاد و مکمل مناسب است

فرد متضاد و مکمل مناسب است: از باورهای غلط درباره ازدواجدر این نگرش شخص این گونه می‌اندیشد :  ” من باید با کسی ازدواج کنم که خصوصیات شخصیتی او متضاد با خصوصیات من باشد.” شاید این تفکر باعث پوشش ضعف‌های این گونه افراد باشد اما بدانید که کسانی ازدواج پایداری خواهند داشت که در ارزش‌ها و نگرش‌ها تشابه زیادی به یکدیگر داشته باشند.

 

از باورهای غلط درباره ازدواج می‌توان به مطیع بودن زن اشاره کرد

از باورهای غلط میتوان به مطیع بودن زن اشاره کرد

زن و مرد هر دو انسان و دارای کرامت‌های انسانی هستند. داشتن این تفکر که مرد در راس قرار دارد و هرچه گفت زن باید اطاعت کند نادرست می‌باشد. هم زن و هم مرد دارای حق انتخاب و تصمیم گیری هستند لذا نباید با خودخواهی و اجبار و سلطه‌گری زندگی را به کام همسرتان تلخ کنید. پس تا می‌توانید از این باور غلط درباره ازدواج فاصله بگیرید.

 

تصمیم گیری برای انتخاب همسر آسان و شانسی است

این تفکر در خواستگاری و ازدواج سنتی بیشتر رواج دارد. در امر ازدواج باید تحقیق صورت بگیرد و نگویید چون دختر یا پسر فلان خانواده است حتما با او خوشبخت می‌شوید. باور اینکه ازدواج شانسی است باور غلطی می‌باشد چون فرد به جای اقدام کردن، منتظر یک اتفاق می‌ماند و ممکن است نسبت به هر خانمی که رسید گرایش به ازدواج با او را پیدا کند.

 

همه مردها مثل هم هستند، از باورهای غلط درباره ازدواج

از باورهای غلط درباره ازدواج : همه مردها مثل هم هستند

در واقع همه انسان‌ها منحصر به فرد و خاص هستند. پس این باور که همه مردها مثل هم هستند یا همه مردها بچه هستند یا همه مردها بی حوصله هستند و… از ذهن‌تان بیرون بریزید. رفتارهایی که همسرتان به خاطر شرایطش نشان می‌دهد را ویژگی از شخصیتی‌اش تلقی نکنید و دیگر به این باور های غلط حتی فکر نکنید.

 

تا با نامزدتان زیر یک سقف زندگی نکنید او را نخواهید شناخت

همه انسان ها یک چهره درونی دارند که او را به هیچکس نشان نمی‌دهند. حتی اگر تا ابد با او زندگی کنید باز هم شناخت کاملی به دست نخواهید آورد. اما در دوره نامزدی با پرسیدن و به چالش کشیدن می‌توان به شناخت خوبی رسید. پس این حرف که حتما باید زیر یک سقف با او زندگی کنید تا یکدیگر را بشناسید، از باورهای غلط درباره ازدواج است.

 

عشق فقط در داستان‌ها و افسانه‌ها یافت می‌شود

عشق در داستان ها یافت میشود

شاید نتوانید بالاترین درجه عشق را تجربه کنید اما می‌توانید تا حدی عشق را حس و درک و ابراز کنید. عشق از بهترین و جالب‌ترین حس‌های دنیاست که هر انسانی آن را در طول زندگی‌اش تجربه خواهد کرد. پس دچار این باور غلط درباره ازدواج نشوید و عشق را بسازید و از این احساسات زیبا لذت ببرید.

 

همه می‌دانند زن از چه چیزی و مرد از چه چیزی خوشش می آید

شیوه ابراز علاقه و سلیقه افراد متفاوت است بنابراین سعی کنید علایق خود را تحمیل نکنید و برای خوشحالی همسرتان از یک نسخه واحد استفاده نکنید. فکر کنید و به رفتارهای همسرتان دقت کنید، آن وقت جزییاتی خواهید دید که کمک‌تان می‌کند تا بفهمید چطور او را خوشحال کنید و دچار این باور غلط درباره ازدواج نشوید.

 

از باورهای غلط درباره ازدواج این است که فقط او مقصر است

از باورهای غلط درباره ازدواج : او مقصر است

در دعواها همیشه یکی حق می‌گوید و یکی ناحق! پس باید دید کی مقصر است!؟ در بیشتر دعوا های بین زوجین هر دو به یک اندازه مقصرند. سعی نکنید انگشت اتهام را به سوی همسرتان بگیرید و خود را تبرئه کنید. مراقب حرف‌هایی که هنگام عصبانیت و دعوا می‌زنید باشید، ممکن است دلی بشکند و ذره ذره عشق به تنفر مبدل شود اما وقتی این موضوع را بفهمید که دیر شده است.

 

 

شما چه باورهای غلطی درباره ازدواج شنیده‌اید؟ اگر نظر یا تجربه‌ای در این زمینه دارید آن را با ما درمیان بگذارید.

لطفا نظرتان را برای ما بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 3 =