ازدواج مجدد

ازدواج مجدد

هر انسانی ممکن است خطا کند، این که یک بار در انتخاب همسرتان اشتباه کرده‌اید، دلیل محکمی برای تمام شدن خوشی‌های زندگی نیست. خاطرات ازدواج قبلی‌تان را رها کنید، با فکر کردن زیاد درباره گذشته فقط حال و آینده را از دست می‌دهید. پس با درس گرفتن از گذشته، از آن بگذرید و زندگی‌تان را با ازدواج مجدد سر و سامان دهید.

چرا ازدواج مجدد

اول از همه باید از خودتان بپرسید چرا می‌خواهید ازدواج مجدد کنید؟ درباره پاسخ این سوال فکر کنید، حواس‌تان باشد که نباید تحت تاثیر شرایط پرفشار بعد از جدایی ازدواج کنید و احساسی عمل کنید. حالا پرونده ازدواج قبلی را کامل بسته اید؟ اگر از ازدواج قبلی فرزندی دارید یا مهریه پرداخت نشده دارید و… تکلیفش را روشن کنید.

کی ازدواج مجدد کنیم

کی ازدواج مجدد کنیم

از لحاظ روانشناسی حدود شش ماه تا یک سال زمان لازم است که شما از سوگ و افسردگی رابطه قبلی‌تان بیرون بیایید. البته این زمان برای هر کس متفاوت است، هدف از این فاصله زمانی، خروج از بحران بعد از جدایی است. در طول این زمان افسرده هستید و احساس شکست می‌کنید و احساسات مختلف و گاهی متناقض سراغ شما می‌آیند. باید از این دوران عبور کنید تا آمادگی روانی لازم برای ازدواج مجدد و رابطه جدید را داشته باشید.

برای ازدواج مجدد خود را بپذیریم

حالا که قصد ازدواج مجدد دارید خیلی مهم است که خود را همان گونه که هستید پذیرفته باشید. وقتی از حقیقت فرار می‌کنید و پنهان‌کاری می‌کنید یعنی خود را نپذیرفته اید! اگر بخواهید مسائل مهمی نظیر داشتن فرزند و گفت‌وگو با همسر سابق درباره فرزند و… را از همسر جدید پنهان کنید بدانید که با این کار زندگی جدیدتان نیز دوام زیادی نمی آورد.

ازدواج قبلی، درسی برای ازدواج مجدد

ازدواج قبلی درسی برای ازدواج مجدد

دست از پیدا کردن عیب‌های همسر سابق بردارید، به این فکر نکنید که همه چیز را گردن او بیندازید. بلکه منطقی باشید و سعی کنید دلایل شکست در ازدواج قبلی‌تان را بیابید تا از تکرار اشتباه جلوگیری کرده و برای ازدواج مجدد تا می‌توانید عیوب خود را برطرف کنید. برای برطرف کردن عیب‌هایتان می‌توانید از یک مشاور ازدواج یا کسی که متخصص و آگاه است کمک بگیرید و بدانید که چگونه می‌توانید با همسر جدید سازگاری بیشتری داشته باشید.

در ازدواج مجدد به فکر جبران نباشید

آینده‌ای خواهید ساخت که گذشته‌تان درمقابلش زانو بزند؟ اگر در زندگی قبلی خیلی اذیت شده‌اید با فکر اینکه حالا باید همه چیز را جبران ‌کنم و یک زندگی ایده‌آل داشته باشم وارد زندگی دوباره‌ای نشوید. به بهتر شدن شرایط و زندگی‌تان بیندیشید اما اینطور نباشد که برای ازدواج مجدد معیارهای عجیبی برای خودتان بچینید و تحمل کوچک‌ترین نقص یا مشکلی از طرف مقابل را نداشته باشید، که چنین چیزی تقریبا غیرممکن است. این کمال‌گرایی افراطی می‌تواند امروز را برایتان تلخ‌تر از دیروز کند، پس بهتر است در معیارهایتان برای ازدواج مجدد تجدید نظر کنید.

من هنوز او را می‌خواهم

هنوز او را میخواهم

اگر می‌خواهید با همسر سابق‌تان دوباره ازدواج کنید باید ظرفیت‌های روحی خود را بالا ببرید و شخصیت خود را ارتقا دهید. همسرتان نیز باید آمادگی‌های لازم را کسب کند. خود و همسرتان را ببخشید و ذهنیت‌های منفی که از قضاوت‌های اشتباه سرچشمه می‌گیرند را فراموش کنید و قبل از شروع زندگی جدید حتما با مشاور یا فردی آگاه در این زمینه مشورت کنید تا از بروز اتفاقات گذشته در زندگی جدیدتان جلوگیری کنید.

اگرهمسرم فوت شده

اگر شریک زندگی قبلی‌تان فوت شده است، برای ازدواج مجدد با سختی‌هایی روبه رو هستید. درست است که شما با همسر قبلی خاطرات خوبی دارید و او برایتان بسیار عزیز بوده، اما فکر نمی‌کنید باید به سوگواری‌تان خاتمه دهید؟ او دیگر برنمی‌گردد! فقط می‌توانید در گوشه ای از قلب‌تان به او جای دهید و گهگاهی یاد او را زنده نگه دارید. حواس‌تان باشد این مرور خاطرات، در زندگی با فرد جدید برایتان مشکل‌ساز نشود. شما زنده‌اید و باید زندگی کنید! حتی همسر سابق‌تان هم راضی نیست شما خودتان را عذاب دهید.

زندگی جدید در ازدواج مجدد

زندگی جدید در ازدواج مجدد

با همسر خود خاطرات جدید بسازید و سعی کنید این خاطرات منحصر به فرد باشند. حواس‌تان باشد که این خاطرات هیچ ارتباطی به گذشته شما یا گذشته همسرتان نداشته باشد. برنامه سفر بریزید، به مناطقی بروید که نه شما و نه همسرتان قبلا آنجا نرفته‌اید. حس‌های جدید را تجربه کنید و اصلا دنبال مقایسه همسر جدید با همسر سابق نباشید تا ازدواج مجدد موفقی داشته باشید.

ازدواج با کسی که همسرش را از دست داده

شما هرچقدر هم به همسرتان عشق بدهید باز هم این مسئله باعث نمی‌شود که مرگ همسر اول خود را فراموش کند. در این مواقع باید بگویید که برای همسر سابقش احترام قائل هستید و تمایل دارید که او احساساتش را با شما درمیان بگذارد. حتی می‌توانید پیشنهاد دهید اگر می‌خواهد تا مقبره همسر سابقش او را همراهی کنید. فراموش نکنید شما از الان همسرتان خوش‌تان آمده و گذشته او متعلق به خودش است.

همسرم از زندگی قبلی فرزند دارد

همسرم از زندگی قبلی فرزند دارد

این را بپذیرید که بچه‌ها حق دارند اوقاتی را با پدر و مادر خود بگذرانند. اگر یکی از والدین کودک، همسر شماست، هرگز نباید همسرتان را وادار کنید که بین شما و فرزندش یکی را انتخاب کند. این که کودک همسرتان از دیدن شما ناراحت باشد طبیعی است، او را درک کنید، در آن دوران کودک حس نادیده گرفته شدن دارد. شما باید با در نظر گرفتن سن و جنسیت بچه، روش مناسب برای ابراز محبت به او را پیدا کنید.

 

نظر شما درباره ازدواج مجدد چیست؟ اگر پیشنهاد یا تجربه‌ای در این زمینه دارید می‌توانید آن را زیر همین نوشته با ما درمیان بگذارید.

 

لطفا نظرتان را برای ما بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =