شوهر خوب

هفت راز مهم برای شوهر خوب بودن

مدتی است ازدواج کرده‌اید و در بیشتر دعواهایتان شما مقصرید؟ می‌خواهید با کارهایتان دل همسرتان را به دست آورید؟ بهترین هدیه برای همسرتان توجه شماست، با این مقاله هفت راهکار به شما می‌گوییم تا بهتر بتوانید توجه و علاقه‌تان را به همسرتان ابراز کنید و شوهر خوب باشید.

یک شوهر خوب شنونده خوبی است

شوهر شایسته شنونده خوبی است

وقتی همسرتان کنار شما می‌نشیند و شروع به حرف زدن درباره مشکلاتش می‌کند لازم نیست بلافاصله راه حلی را به او پیشنهاد دهید. او می‌خواهد شما به او توجه داشته و او را همراهی کنید. با توجه کردن به حرف های او می‌توانید بذر صمیمیت را در قلبش بکارید. به یاد داشته باشید هنگام مطرح کردن مشکلات توسط همسرتان راه حل ندهید و چاره‌جویی نکنید. آنچه شما به او پیشنهاد می‌دهید هرگز چیزی نیست که او می‌خواهد، او هرگز شما را به عنوان وکیل، داور یا پزشک انتخاب نکرده و در این زمینه، همراهی کردن و شنونده بودن از شما یک شوهر خوب می‌سازد. به یاد داشته باشید هنگام شنیدن حرف‌های همسرتان نباید حواس‌تان را به چیزی پرت کنید. بعد از شنیدن صحبت‌های همسرتان اگر از شما راه‌حل خواست، آن وقت شما نظرتان را بگویید.

 

احترام به همسر از ویژگی‌های شوهر خوب است

شوهری که به همسرش احترام می‌گذارد قطعا لحظات خوشی را در کنار همسرش خواهد گذراند. یکی از نشانه‌های احترام این است که مرد از انتقاد یا سرزنش کردن همسرش حتی الامکان پرهیز کند. هرگز همسر خود را به خاطر انتخاب لباس، نوع آشپزی، نظافت خانه یا نوع برخورد با بچه‌ها سرزنش نکنید. شاید از نظر شما چنین کاری از روی صمیمیت با همسر باشد اما باور داشته باشید عیب‌جویی و انتقاد با زبان تند برای همسرتان آزاردهنده و مخرب صمیمیت است. همسرتان نباید احساس کند شما همانند یک بچه با او رفتار می‌کنید و با هر حرف یا حرکت، او را تحقیر می‌کنید. عیب‌جویی و تحقیر کردن یکی از سموم مخرب زندگی مشترک است که یک شوهر خوب باید بداند.

 

شوهر خوب همسرش را درک می‌کند

شوهر شایسته همسرش را درک میکند

چه چیزهایی برای همسرتان مهم است؟ چه چیزهایی همسرتان را خوشحال و یا غمگین می‌کند؟ همسرتان چه ارزش هایی دارد؟ هدفش از زندگی چیست؟ چه آرزوهایی دارد؟ یک شوهر خوب می‌داند چه چیزی همسرش را تکان می‌دهد! دانستن رنگ یا طعم بستنی مورد علاقه همسرتان کار سختی نیست. اما بسیار سخت است که کسی را پیدا شود که واقعا در سطح عمیق‌تر همسرتان را درک کند، با درک او خود را برای همسرتان خاص کنید.

 

شوهر خوب قضاوت نمی‌کند

همیشه قضاوت‌های تند و نابجا هر نوع رابطه‌ای را خدشه دار می‌کند. هیچکس زندگی با فرد بدبین را دوست ندارد . اگر شما عادت دارید از هر عمل و رفتار همسرتان برداشت بدی داشته باشید به طور قطع زندگی مشترک شما دوام زیادی نخواهد داشت. خانه شما دادگاه نیست و اینکه اگر مدام در حال محاکمه همسرتان باشید کمکی به بهتر شدن شرایط و یا حتی رفتار همسرتان نخواهید کرد. یک شوهر خوب باید با به حداقل رساندن قضاوت‌ها و فراموش کردن فکرهای بد، آرامش را به زندگی مشترکش برگرداند.

 

شوهر خوب مقتدر و کارآمد است

شوهر شایسته مقتدر و کارآمد است

به همان نسبت که مردان از قدرتمند بودن لذت می‌برند زنان نیز از داشتن مردی مقتدر و توانا در کنار خود لذت می‌برند. به همسرتان نشان بدهید که مرد کار و تلاش هستید. چنانچه خود را فردی ضعیف و تنبل نشان بدهید در چشم همسرتان فردی آزاردهنده و بی لیاقت جلوه خواهید کرد و هرگز همسرتان از شما به عنوان شوهری خوب و شایسته و مسئولیت پذیر تشکر نخواهد کرد. حتما هم لازم نیست کوهی را جا به جا کنید! شغل و حرفه خود را به خوبی ادامه دهید. انجام کارهایی مثل کمک در کارهای خانه و یا تعمیر وسایلی که از پسش برمی‌آیید و یا حتی باز کردن درب شیشه مربا قدرت شما را نیز نشان خواهد داد.

 

با همسرتان گفت‌وگو کنید

با همسرتان گفت و گو کنید

زنان احتیاج به صحبت کردن دارند تا آرام شوند. بنابراین در هر روز زمانی را به گفت‌و‌گو با همسرتان اختصاص بدهید. درباره نیازها و خواسته‌های همدیگر حرف بزنید و به او بگویید چه احساسی نسبت به همسرتان دارید. مراقب باشید او را به موقعیت تدافعی نکشانید. موقع گفت‌وگو به او بگویید که از ازدواج با او خوشحال هستید و تاکید کنید که بر زندگی‌تان اثر خوبی گذاشته است. درباره اهدافی که در آینده قرار است باهم به آنها برسید حرف بزنید. همچنین می‌توانید خاطرات خوبی که باهم داشته اید را هم مرور کنید. یک شوهر خوب می‌داند که زندگی مشترک سالم و پایدار حاصل یک گفت‌وگوی خوب است.

 

همسرتان را شریک زندگی‌ بدانید

همسرتان را شریک زندگی بدانید

زن کسی نیست که همیشه کنترل شود و در راه رفع نیازهای شما به دنبال تسلط بر او باشید. زن شریک زندگی است که شما باید راه درست ارتباط برقرار کردن با او را بیاموزید. تصمیم گیری برای زندگی را یک کار مشترک بدانید. هم شما و هم همسرتان باید بدانید که چه چیزهایی برای شما اولویت دارد و مصمم باشید که روند تصمیم گیری را در آن جهت هدایت کنید. از کارها و چیزهایی که همسرتان را بسیار ناراحت و آشفته می‌کند پرهیز و دوری کنید. “منم منم” را کنار بگذارید، شاید شما رئیس محل کارتان باشید اما رئیس همسرتان نیستید و او اگر به حرف شما گوش می‌کند به خاطر این است که عاشق شماست.

 

شما چه عواملی را لازمه شوهر خوب بودن می‌دانید؟ لطفا اگر نظری در این زمینه دارید، آن را زیر همین نوشته با ما درمیان بگذارید.

 

لطفا نظرتان را برای ما بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =